43. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

07.02.2010 Celý región

HKm Zvolen - HK ŠKP Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 18. L. Čierny (F. Turek), 20. P. Pucher (L. Čierny, Šimurda), 27. Marek Haščák (P. Szabo, Zdeněk Nedvěd)
Vylúčení: 4:6 na 2 min
presilovky: 2:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Rudý - Tornay, Smrek
1310 divákov

Zostavy:
Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, P. Hraško, V. Urban - P. Barinka, P. Pucher, Šimurda - J. Kopecký, M. Jurík, F. Turek - Zdeněk Nedvěd, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž (od 21. Marcinek), Kóňa, Otčenáš
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský - od 41. Čížek

V úvode zápasu presne vystrelil Pucher, ale Šimonovič bol v strehu. Hostia sa dostali do veľkej šance v 6. minúte, ale Lapšanského strela skončila v lapačke brankára Kristína. V 18. minúte si napriahol na modrej čiare Laco Čierny a príklepom zaznamenal vedúci gól. V presilovke dal gól do šatne Pucher, ktorý poslal odrazený puk po strele Čierneho do bránky. V úvode druhej tretiny Šimonovič zalistoval, keď za svojou bránkou prihral domácemu Otčenášovi, ale stačil sa vrátiť a gólu zabránil. V 27. minúte Szabo nastrelil žŕdku, odrazený puk poslal do siete Marek Haščák. Vzápätí Šimurdov nájazd Šimonovič zneškodnil. V 39. minúte nastrelil Šechný žŕdku súperovej bránky. V poslednej tretine už veľa šancí nebolo, v závere zápasu mal šancu zaznamenať jediný gól hostí Škovira, ale Kristín si udržal čisté konto.

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: "Boli sme v ťažkej situácii, brankár Laco i Škrečko nemohli chytať, tak sme posadili do brány juniorského brankára Kristína, ktorý nás podržal. Pomohli nám presilové hry, hrali sme vo vysokom tempe, hráči dodržali disciplínu a sme radi, že sme získali tri body. "
Július Pénzeš, tréner Popradu: "Bolo to zaujímavé, pekné stretnutie, prehrali sme vlastnou nezodpovednosťou v závere prvej tretiny. Potom sme chytali už len zajaca za chvost, mali sme niekoľko šancí, no Kristín nám nedovolil skórovať. "

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 18. P. Bartoš (Húževka), 22. Rudolf Huna (Andrašovský), 63. Rudolf Huna (S. Gron, Andrašovský) - 25. Rumpel (Kútny, Češík), 36. Češík
Vylúčení: 3:7 na 2 min
presilovky: 0:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: J. Konc - Snášel, Bednár
6050 divákov

Zostavy:
Košice: J. Hudáček - Huba, J. Tabaček, Deyl, Šeda, M. Gajdoš, M. Grman, Chmelo - Tomík, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora
B. Bystrica: Vojtek - P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, Bambúch, Kubka - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian - Rumpel, Češík, Kútny - Ján Sýkora, Ľ. Sabol, Liščák

HK Orange 20 - HK 36 Skalica 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Góly: 30. Homa (Šiška, Andrej Šťastný), 39. Jokeľ (Mlynarovič, Homa) - 19. R. Školiak (Šátek, Kutálek), 44. R. Hartmann (Kloz, R. Jarolín), 48. Šátek (R. Školiak, Hranáč), 58. Zálešák (T. Višňovský, Lušňák)
Vylúčení: 4:5 na 2 min
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Goga - Horínek, Bundil
628 divákov

Zostavy:
Orange 20: Pék - M. Marinčin, Šiška, Kozák, Jaborník, Čajkovský, Staňo, Šeliga - Homa, Mlynarovič, Takáč - Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas - Cingeľ, Kovaľ, Šimčák - Kadura, Peško, Mikes
Skalica: Kotvan - Hranáč, Kloz, Jankovič, Schnabel, Škadra, Jendek, Gula, Beňa - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, R. Školiak, Šátek - E. Novák, F. Novák, D.

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. Tulupov, 14. Vaic, 33. Hujsa (Kuľha), 43. Kuľha (Hujsa, Demel), 59. Richard Huna - 19. D. Devečka (Heš), 26. D. Devečka (D. Moravec), 27. Valčák (Kumstát, M. Varga)
Vylúčení: 9:8 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: Valachovič - M. Junek, Šefčík
2714 divákov

Zostavy:
Slovan: Rybár - Tesařík, Torunen, Štajnoch, Sersen, J. Kováčik, S. Hudec, Tulupov, Bohunický - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - Lažo, Lipiansky, Vaic - Kuľha, Hujsa, Demel - M. Bakoš, O. Rusnák, Bezák
L. Mikuláš: Fikrt - D. Devečka, Heš, M. Varga, J. Mocek, Kumstát, M. Bača, Hyben, Petran - V. Novák, D. Moravec, Tomášek - Roháč, Pohanka, Kuric - M. Bartánus, Valčák, Mikula - Mahdalík, Ďurný, M. Oravec

Dukla Trenčín - MsHK Garmin Žilina 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Tybor (Paroulek, B. Jánoš), 23. Trefný (Sekeráš, Šimíček), 28. Gašparovič (Jarábek, A. Kollár)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Radulay - Krajči na 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc pri bitke
rozhodovali: Országh, D. Konc - Mi. Novák, Brath
2580 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Fatyka, M. Hlavačka, Jarábek - Tybor, B. Jánoš, Paroulek - Gašparovič, A. Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - Hašek, P. Kopecký, T. Radulay
Žilina: Lipovský - Turoň, Horák, Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hriňa, Kolarz - V. Nemec, Hreus, Kropáč - Krajči, Palovčík, M. Gálik - Škoda, Pleva, Vala - Drevenák, Koložváry, M. Kokavec

MHC Martin - HK Noves okná Spišská Nová Ves 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Jabrocký (Uram, M. Beran), 50. M. Beran (Uram, Jabrocký) - 38. Vartovník (Prokop, Petruk)
Vylúčení: 7:7 na 2 min
presilovky: 1:0
rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, M. Orolin